Forum Menu

DOOM

ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ TRAILER ΤΟΥ DOOM 4!!!

AKOMA ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ 1996 9 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ PC ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ ΤΟ DOOM 1 ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΕΠΑΙΞΑ!! ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΕ ΤΟ DOOM 3 ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΑ ΤΟ PC ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ!!! ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΦΟΒΕΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΧΙ ΤΙΣ ***** CALL OF DUTY ΚΑΙ BATTLEFIED ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ 10 ΧΡΟΝΑ ΣΗΜΕΡΑ!!!
Τελευταία διόρθωση: 2 Χρόνια 11 Μήνες πριν από aragorn2.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

λιγο σεμνα με τις λεξεις απο μ.....

ενταξει γουστα ειναι αυτα...
εγω παντως ξω οτι θα ειμαι στην μπετα λογω του wolfenstein....
αλλα κρατω πολυ μικρο καλαθι...
URL=http://psnprofiles.com/XSfreakiO_GR] [/URL]

Πρόσεχε και το λεξιλόγιο και μην γράφεις με κεφαλαία σε παρακαλώ!

Doomarος is BACK!
Now only embers remain...

Double-Barell Shotgun και ορμάμε να τα κάνουμε ταναπού. Γουστάρω αφόρητα.

My Street Fighter 4 FanFiction Project: fav.me/d3k2f2f

PSN ID: G3n3raL986 - XBL, NNID, Steam, Skype: G3n3raL86

Doom revealed at QuakeCon 2014, and here's what we saw
www.pcgamer.com/2014/07/18/doom-revealed...d-heres-what-we-saw/

Μα καλα γιατι δεν εδωσαν στην δημοσιοτητα το trailer που εδειξαν behind closed doors; Για να δωσουν κατι πιο επικο στους gamers στη συνεχεια; Εγω θελω να δω ατμοσφαιρα Doom 3 που ηταν horror και οχι οπως τα παλια. Ειδωμεν...

Και δεν θα λεγεται Doom 4 απλα σκετο DOOM.

Το Doom 3 ηταν το καλυτερο fps του 2004 και το doom1 ηταν το ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙ που επαιξα το 1996 οταν αφορασα pc για πρωτη φορα. Το περιμενω πως και πως και εννοειται πως ειναι 100% βεβαιη α αναβαθμιση του pc οτι pc και αν εχω τοτε σε περιπτωση που δεν το τρεχει σε ultra 1080p 60 fps σταθερα. Απο αυτα που λεει το pc gamer φαινεται καλο σαν τα παλια. Βεβαια θα πρεπει να το δουμε και εμεις για να βγαλουμε συμπερασμα.

THE SHREDDER έγραψε: Το Half Life 2 ηταν το καλυτερο fps του 2004 και το doom1 ηταν το ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙ που επαιξα το 1996 οταν αφορασα pc για πρωτη φορα. Το περιμενω πως και πως και εννοειται πως ειναι 100% βεβαιη α αναβαθμιση του pc οτι pc και αν εχω τοτε σε περιπτωση που δεν το τρεχει σε ultra 1080p 60 fps σταθερα. Απο αυτα που λεει το pc gamer φαινεται καλο σαν τα παλια. Βεβαια θα πρεπει να το δουμε και εμεις για να βγαλουμε συμπερασμα.

Διορθώθηκε.

Αν και συμπάσχω, το Doom 3 ήταν κορυφή. Και πάλι καλά που το γυρνάν σε old school μονοπάτια. Εδώ θα είμαστε και θα το περιμένουμε.

Αν, λέω ΑΝ πιάσουν το εύρος έκτασης των πιστών του Doom II με την σύγροχνη μηχανή γραφικών, τότε θα μιλάμε για επάρα.

Άντε να χτυπήσω στο Wolf: New Order στο Χ1 και να μπουκάρω και εγώ στην Μπέτυ.
Θενξ μαν: Vagelaras

Τελευταία διόρθωση: 2 Χρόνια 10 Μήνες πριν από General986.

Που είναι ένα traileeeeer!!! :evil:

aragorn2 έγραψε: Που είναι ένα traileeeeer!!! :evil:

ξερουμε αν θα συνδεεται σεναριακα με το doom 3 ( κυριως με το expansion που εχει μια πολυ ωραια ανατροπη ) ;

Ετσι για να αναβουν τα αιματα σιγα-σιγα.

Τελευταία διόρθωση: 2 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν από General986.

ΠΩΠΩ!!! Ετοιμαζομαι απο τωρα για πληρη αναβαθμιση του pc σε ενα χρονο αν με το pc που εχω τωρα δεν μπορω να το τρεξω στο ultra!!! Οταν το 1996 πηρα το πρωτο μου pc ενα 486 στα 100mhz με 24 mb ram αυτο ηταν το πρωτο παιχνιδι που επαιξα!!! Στη συνεχεια επαιξα ολα τα υπολοιπα παιχνιδια της σειρας! Το Doom 3 το τερματισα πανω απο 10φορες!!

Το 'γραψα στην σελίδα του νέου, θα το γράψω κι εδώ. Δεν με ενθουσίασε αυτό που είδα. Δεν φέρνει καθόλου σε doom. Ούτε στο 3 αλλά ούτε και στα 2 πρώτα. Περισσότερο σε painkiller και serious sam φέρνει όπου σε κυνηγούσαν στην πίστα κύμματα εχθρών...
Με όλη αυτή την τρεχάλα χάνεται η όποια ατμόσφαιρα.

kostasfil έγραψε: Το 'γραψα στην σελίδα του νέου, θα το γράψω κι εδώ. Δεν με ενθουσίασε αυτό που είδα. Δεν φέρνει καθόλου σε doom. Ούτε στο 3 αλλά ούτε και στα 2 πρώτα. Περισσότερο σε painkiller και serious sam φέρνει όπου σε κυνηγούσαν στην πίστα κύμματα εχθρών...

Περιεργο. Εμενα μου φανηκε ακριβως οπως τα 2 πρωτα. Ποσο καιρο εχεις να τα παιξεις ? Ειχαν και αυτα τρεχαλα αν επαιζες στα τελευταια επιπεδα δυσκολιας, μηπως δεν θυμασαι καλα ? Στο λεω γτ τα επαιξα πριν λιγους μηνες.

kostasfil έγραψε: Το 'γραψα στην σελίδα του νέου, θα το γράψω κι εδώ. Δεν με ενθουσίασε αυτό που είδα. Δεν φέρνει καθόλου σε doom. Ούτε στο 3 αλλά ούτε και στα 2 πρώτα. Περισσότερο σε painkiller και serious sam φέρνει όπου σε κυνηγούσαν στην πίστα κύμματα εχθρών...

Μα και τα παλιά ήταν ουσιαστικά τα Painkiller της εποχής τους. Καθαρόαιμα action που απλά ερχόσουν αντιμέτωπος με ορδές εχθρών σε αρκετά ανοιχτά επίπεδα. Από αυτό που δείξανε το Doom 4 φαίνεται να είναι πολύ πιο κοντά στα παλιά από ότι ήταν το 3. Το τρίτο μου άρεσε αρκετά αλλά δεν με πειράζει καθόλου να παίξω και ένα Doom που επιστρέφει πλήρως στις ρίζες του. Μια χαρά θα μου έρθει ένα καλοφτιαγμένο FPS που δεν θα έχει τίποτε άλλο εκτός από ασταμάτητη δράση. Χρειάζονται και τέτοια.

Και εμενα δεν μου αρεσε αυτο που ειδα αλλα φταιει το γεγονος οτι γνωρισα το franchise μεσω του Doom 3. Αργοτερα εμαθα οτι τα προηγουμενα ειχαν αλλο στυλ τα οποια δεν δοκιμασα ποτε και για αυτο χτυπαει ασχημα το συγκεκριμενο. Ειμαι πολυ ξενερωμενος αν και καταλαβαινω οσους τους αρεσε το νεο Doom που εδειξαν στην εκθεση. :dry:

Τωρα εαν βγει καλο θα το αγορασω.....

Τα παλια doοm τα επαιξα στην εποχη τους. Δηλαδη δεκαετια του 90, οποτε εχει περασει και λιγος καιρος. Παντως δεν θυμαμαι τοσο τρεχαλητο. Θυμαμαι λιγο πιο στατικα πραγματα, θυμαμαι κρυφτο πισω απο κολωνες για να αποφυγω πυρα και τσουπ, να βγαινω απ την κολωνα και να ανταποδιδω. Εδω ειδα πολυ painkiller. Ειδα πολυ χαος. Αλλα δεν μπορουμε φυσικα να κρινουμε απο δυο βιντεακια αν δεν το πιασουμε στα χερια μας. Οποτε επιφυλασσομαι. Παντως μετριαστηκαν οι προσδοκιες μου.

α για αυτό μωρέ. κ εγώ είχα να τα παίξω αιώνες κ τα είχα αλλιώς στο μυαλό μου αλλά όντως ήταν bullet hell τα παιχνίδια με απειρους εχθρούς. απλά είδαμε χθες έναν expert να χορεύει, αμφιβάλω αν θα μπορούν πολλοι να παίζουν έτσι γρήγορα.

θα δούμε αν καταφέρουμε να το δούμε απο κοντά κ θα σας μεταφέρω εντυπώσεις ;)