Forum Menu

Killzone: Shadow Fall

παιδιά, το παίζω στο Hard και είμαι στο chapter 9 με τον Tyran...

Δεν ασχολήθηκα ΣΚ, οπότε σήμερα ευελπιστώ να το περάσω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Το τελείωσα στο Hard, έβγαλα όλα τα trophies και τώρα ξεκινάω multiplayer....

Έχω πολύ κάψιμο...

τα ιδια κι εγω με το ghosts,πηρα οσα trophies μπορουσα και τωρα το λιωνω online

Είμαι στα μισά του παιχνιδιού και το συμπερασμα μέχρι τώρα είναι πως περίμενα περισσότερα, τόσο στο gameplay όσο και στα γραφικά. Το gameplay δεν φαντάζει τίποτα το ιδιαίτερο ακόμα και με τη προσθήκη του OWL το οποίο εγώ κάποιες φορές το βρίσκω αχρείαστο. Βλέποντας τόσα βίντεο από το καιρό που ανακοινώθηκε ως launch title next gen περίμενα να παλαβώσω με τα γραφικά. Τελικά είναι μεν καλύτερα από το PS3 αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερο. Άσε που υπάρχουν φορές, πχ στη βλάστιση, τα γραφικά στο AC4 είναι πολύ καλύτερα.
Pain has a face, allow me to show it to you.

Πρώτο game για το Ps4, ξεκίνησα σήμερα, έφτασα στο 3ο chapter (παίζω στο hard)!
Πάρα πολύ καλά γραφικά και η ροή γενικότερα του gameplay νομίζω είναι πολύ πιο ρευστή! Μέχρι στιγμής οκ, μου αρέσει μπορώ να πω!

Praise The Sun
Τελευταία διόρθωση: 6 Χρόνια 8 Μήνες πριν από Giorgos_vsf.

Ενα videakh απο το game που το δειξανε στο gaming festival που ειχε πριν καιρο απλα τωρα βρηκα χρονο και το φτιαξα <iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/_AbsGwpeFHQ?list=UU66gPYe92P9VAXM6YrvGljw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Παιδια το παιχνιδι ειναι αρκετα καλο.το εχουν παρεξηγησει πολλοι,αλλα αξιζει να παιχτει.

Insurgent Pack downloading για να δουμε

<object width="600" height="338"><param name="movie" value="//www.youtube.com/v/E6ZP9hB6P4U?hl=en_US&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="//www.youtube.com/v/E6ZP9hB6P4U?hl=en_US&version=3" type="application/x-shockwave-flash" width="600" height="338" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

Μακράν το χειρότερο απο τα 4 εκνευριστικά δύσκολο,άσχημο σενάριο κ για μένα μέτρια γραφικά .....που κ που γινεται κ βαρετο

Εγω το παιχνιδι το βρηκα μια χαρα. Σαν Campaign ειναι οπως τα προηγουμενα. Αλλα το online του τα σπαει. Παιζει κανεις σας ?

Τα μετρια γραφικα που λεει ο απο πανω, μαλλον παιζει με scart καλωδιο δεν εξηγείται αλλιως
Τελευταία διόρθωση: 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν από LeoleoP.

To ολοκληρωσα χθες στο χαρντ. Απο τα οσα ειχα διαβασει ως τωρα, θα το χαρακτηριζα ως μαλλον παρεξηγημενο το game. Mια χαρα δουλεια κανει σαν launch τιτλος, χωρις να κανει την υπερβαση ποιοτικα βεβαια, θα ελεγα ομως οτι αποτελεσε μια ικανοποιητικη και ως χορταστικη προσθηκη στην οχι και τοσο ευφανταστη Killzone μυθολογια.

Δεν μπορω να κατανοησω οσους το χαρακτηρισαν σαν ενα tech demo, oπως εξισου αδυνατω και να συλλαβω τις αιτιασεις περι μετριων ή και κακων γραφικων. Ειλικρινα στη μεγαλυτερη διαρκεια του, ο οπτικος τομεας ειναι εκθαμβωτικος. Το gameplay ειναι στιβαρο, στα γραφικα αναφερθηκα, η ιστορια μοιαζει με σκελετο σεναριου βεβαια, αλλά ειλικρινα περισσοτερο προβεβλημενοι τιτλοι σε οτι αφορα στην ιστορια τους, δεν τα εχουν παει καλυτερα. Προσοχη, σιγουρα δεν μιλουμε για καποιο αριστουργημα, αλλά για εναν αξιοπρεπη τιτλο ο οποιος μαλλον επιτυγχανει στους στοχους τους οποιους εθεσαν οι δημιουργοι του.

Πολυ θετικη εντυπωση μου εκανε η μουσικη επενδυση του τιτλου απο το γνωστο παραγωγο Tyler Bates, η οποια ηταν απολυτως συμβατη με το υφος του παιχνιδιου. Το owl με τις δυνατοτητες που προσεφερε στον παικτη , η ποικιλια των οπλων, η χρωματικη παλετα, επαιξαν και αυτα το ρολο τους στη διαμορφωση της θετικης μου γνωμης. Το ιδιο θα προσεθετα και για την ποικιλομορφια των επιπεδων, σε τετοιο βαθμο που το καθε κεφαλαιο να εχει ενα ξεχωριστο ενδιαφεροντα, οπτικα παντα μιλωντας, χαρακτηρα. Ενδεχομενη αυξημενη φροντιδα στη σκιαγραφηση των χαρακτηρων, με την επακολουθη αυξημενη διανοητικη μας εμπλοκη στον τιτλο, θα μπορουσαν να ανεβασουν την ολη εμπειρια και να μιλουμε για εναν αξιομνημονευτο τιτλο κατα τη γνωμη μου. Αυτα τα ολιγα..
Τελευταία διόρθωση: 5 Χρόνια 11 Μήνες πριν από kostiger.